وبلاگ
  • ثبت نام
تصفیه آب
سه شنبه 28 ارديبهشت 1400.
.
الثلاثاء 7 شوال 1442.
.
May 18 2021.
.

بررسی روش های تصفیه آب های خانگی

دستگاه تصفیه آب های خانگی برای حذف یا کاهش آلودگی های آب آشامیدنی کاربرد دارد. که پارامترهای روش های تصفیه مختلفی در تصفیه آب خانگی موجود می باشد.
1. سختی آب
2. کلر و ترکیبات بیماری زا
3. فلزات سنگین
4. آلودگی های میکروبی

1. سختی آب : در تصفیه آب مهترین عامل سختی آب است .املاح موجود در آب باعث سختی آب می باشد. که البته تا حد مجازی املاح در آب موجود می باشد بیشتر از حد استاندارد به آن سختی آب گویند. تماس آب با ترکیبات آهکی که در زمین باعث ورود عوامل سختی در آب ها شده اصولاً آب های زیرزمینی از سختی زیادتری برخوردار می باشند. اگر هرچه میزان سختی آب بیشتر باشد شستشو با آب سخت صابون بیشتری باید مصرف کرد. در آب املاح کلسیم ومنیزیم که به این ترکیب کربنات کلسیم اطلاق می گردد.


آب های سبک 60- 0 میلی گرم در یک لیتر کربنات کلسیم دارد
آب با سختی متوسط 120- 60 میلی گرم در یک لیتر کربنات کلسیم دارد
آب سخت 180- 120 میلی گرم در یک لیتر کربنات کلسیم دارد
آب خیلی سخت بیش از 180 میلی گرم در یک لیتر کربنات کلسیم دارد
آب های سخت با درجه حرارت بالا در جداره کتری و دیگ رسوب می کند . البته آب های سخت یک فواید دیگری هم دارند آن که وجود کلسیم و منیزسم در آب از بروز ناگهانی مرگ های که ناشی از امراض قلبی و عروقی می باشد ، می کاهد.
در حال حاضر هیچ گونه رابطه ای میان امراض سنگ کلیه و آب سخت نمی باشد. علاوه بر این وجود کلسیو منیزیم از رسوب املاح خطرانکی چون فلزات سنگسن سرب،کادمیوم، روی و مس در رسوب آنها به استخوان جلوگیری می کند.
بررسی کردند در مناطقی که از آب نرم استفاده می کننند امراضی چون فشارخون، کلسترول بد در خون مشاهده شده است.
2. کلر : برای میکروب زدای در تصفیه خانه س شهری استفاده می شود. کلر برای ضد عفونی کردن آب آشامیدنی استفاده می گردد. در سال های اخیر تحقیقات نشان داده است که کلر با ترکیبات آب واکنش دادهه و ترکیبات مضرتری را ایجاد می کند که برای انسان بسار خطرناک می باشد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اطلاعات اولیه در مورد دستگاه های تصفیه آب

با توجه به زندگی شهر نشینی و آلودگی بیش از حد آب و هوا ، بیماری های ناشی از این آلودگی ها روز به روز در حال گسترش است. جلوگیری از ایجاد این نوع آلودگی ها، کار آسانی نیست، هرچند تا حدودی از ازدیاد آن ها جلوگیری می شود اما این آلودگی ها باید به نحوی از بین برود.در زمینه آلودگی آب، امری که باید انجام شود، تصفیه آب است.این عمل در تصفیه خانه ها برای زدودن آلودگی های آشکار و پنها از داخل آب انجام می شود که در حین آن سنگ ریزه ها و انواع میکروب ها و جلبک های آبی از بین می روند و به اصطلاح آب میکروب زدایی و گند زدایی می شود.

بعد از تصفیه آب در تصفیه خانه ها، بهتر است عمل تصفیه در محل مصرف نیز انجام شود. ما برای این کار انواع دستگاه های تصفیه آب را با کیفیت بالا با توجه به استانداردهای آب شرب تولید می کنیم. بعد از استفاده از این دستگاه ها، آب بسیار سالم و دارای اکسیژن بالا خواهد بود که می توانید با خیال راحت آن را مصرف کنید.

S5 Box

Login

Register