تصفیه آب با روش اکسیداسیون
  • ثبت نام
تصفیه آب
جمعه 28 مهر 1396.
.
الجمعة 30 محرم 1439.
.
Oct 20 2017.
.

تصفیه آب با روش اکسیداسیون

e.coli-bacteria

 

یکی از میکروب های سمج که در محیط آب تکثیر پیدا میکند،اشریشیاکلی است.

که میکروبی بسیار خطرناک برای سلامتی انسان است. از بین بردن این نوع میکروب با روش گندزدایی بسیار پرهزینه است. امروزه روش دیگری به نام اکسیداسیون وجود دارد که روش خوبی برای مقابله با این نوع میکروب محسوب می شود.

در فرآیند اکسیداسیون رادیکال های OH توسط ترکیباتی همچون اکسیدهای فلزی در آب آزاد می شود . نوعی فتوکالیست که در تصفیه آب استفاده می شود، اکسید روی می باشد که نه تنها به آزادسازی رادیکال می پردازد ، بلکه ترکیب پذیری زیادی با اکسیژن دارد و حساس به اشعه UV می باشد. به همین علت پژوهشگران این روش را با روش نانو ذرات اکسید روی مقایسه کردند و به این نتیجه رسیدند که این روش به دلیل بالاتربودن غلظت نانو ذرات در آن، بازده بسیار بیشتری دارد. این نوع تصفیه آب در تامین آب شرب، صنایع دارویی، غذایی ومحیط زیست به کار می رود.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google BookmarksSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn

اطلاعات اولیه در مورد دستگاه های تصفیه آب

با توجه به زندگی شهر نشینی و آلودگی بیش از حد آب و هوا ، بیماری های ناشی از این آلودگی ها روز به روز در حال گسترش است. جلوگیری از ایجاد این نوع آلودگی ها، کار آسانی نیست، هرچند تا حدودی از ازدیاد آن ها جلوگیری می شود اما این آلودگی ها باید به نحوی از بین برود.در زمینه آلودگی آب، امری که باید انجام شود، تصفیه آب است.این عمل در تصفیه خانه ها برای زدودن آلودگی های آشکار و پنها از داخل آب انجام می شود که در حین آن سنگ ریزه ها و انواع میکروب ها و جلبک های آبی از بین می روند و به اصطلاح آب میکروب زدایی و گند زدایی می شود.

بعد از تصفیه آب در تصفیه خانه ها، بهتر است عمل تصفیه در محل مصرف نیز انجام شود. ما برای این کار انواع دستگاه های تصفیه آب را با کیفیت بالا با توجه به استانداردهای آب شرب تولید می کنیم. بعد از استفاده از این دستگاه ها، آب بسیار سالم و دارای اکسیژن بالا خواهد بود که می توانید با خیال راحت آن را مصرف کنید.

S5 Box

Login

Register